Čítačka kníh PocketBook 740 InkPad 3

Čítačka kníh pre náročných užívateľov nabitá skvelými funkciami.

Design:
Čítačka kníhPocketBook 740 InkPad 3 má moderný design. Ostré hrany a zaoblené rohy tejto čítačky kníh zabezpečujú pohodlné a pevné držanie v rukách. Rozmery sú tak akurát a hmotnosť zariadenia je len 210g.

Displej:
Vďaka E-Ink displeju s veľkosťou 7.8 ” a s ostrím rozlíšením až 1872×1404 px budete mať dojem, že listujete v skutočnej knihe. Pomocou technológie SMARTlight si môžete nastaviť vyhovujúcu teplotu farieb a intenzitu jasu.

Obrazovka je plne dotyková, zabudovaný g-senzor umožňuje čítanie vašej obľúbenej knihy ako vo zvislej tak vo vodorovnej polohe. Praktickým doplnkom je aj senzor, ktorý pri zatvorení obalu, uvedie čítačku do spánkového režimu.

Výhody a doplnky:
Pri tomto modely je wifi viac ako samozrejmosťou. V spojení so službami ako Dopbox, Send-to-Pocketboook, PocketBook Sync a PocketBook Cloud nepotrebujete počítač. Stačí sa pripojiť na internet a v kľude, môžete pracovať so svojou osobnou knižnicou.

Čítačka kníh podporuje prehrávanie MP3 formátov, svoje obľúbené skladby alebo audio knihy dostanete do zariadenia pomocou adaptéra micro USB.

Nechýba ani funkcia Text-to-Speech, známa aj ako predčítanie textu. Súčasťou výbavy je aj slovník Abbyy Lingvo, ktorý umožňuje preklad v 24 jazykových kombináciách.

Batéria a pamäť:
Výdrž batérie je približne jeden mesiac, záleží to od používania.

Interná pamäť čítačky je 8192 MB čo je dostatok priestoru približne pre 2000 kníh. Čítačka kníh má aj slot pre micro SD kartu.

Podporované formáty:
Model PocketBook 740 InkPad 3 podporuje až 17 najčastejšie používaných textových formátov vrátane PDF. Taktiež podporuje aj najpoužívanejšie grafické formáty.

Nedostatky:
Drobný nedostatok je, že čítačka nepodporuje pripojenie k 3G sieti ale vzhľadom na výbavu a cenu je to odpustiteľné.