Čítačka kníh PocketBook 616 Basic Lux 2.

Prednosťou tejto čítačky kníh sú jej malé rozmery a nízka hmotnosť len 155g, čo určite oceníte nech už pôjdete kamkoľvek.

Design:
Čítačka kníh PocketBook 616 Basic Lux 2 je veľmi elegantné a jednoduché zariadenie. Minimalistický a jednoduchý design si určite obľúbite. Menšie rozmery čítačky kníh zaručia, že ju zmestíte do každej tašky či batohu. Jej váha je len 155g čo je veľkou výhodou v porovnaní s väčšími čítačkami či tabletmi.

Displej:
Veľkosť displeja je 6″ s rozlíšením 1024 x 758 px. Použitý E-ink displej je šetrný k vašim očiam a tak môžete, kľudne čítať aj niekoľko hodín. HD displej s podsvietením zabezpečí, že sa vám bude dobre čítať aj v zhoršených svetelných podmienkach.

Displej je vhodný na čítanie kníh a menších formátov. Pracovanie s väčšími formátmi ako nákresy a pod. bude o niečo náročnejšie. Displej nie je dotykový, takže otáčanie strán a celkové ovládanie zariadenia funguje len cez hardverové tlačidlo.

Výhody a doplnky:
Dobrou správou je, že čítačka kníh podporuje aj wifi pripojenie. Ak nebude mať k dispozícii počítač, určite využijete Dropbox a cloudové služby a tak bude mať svoje obľúbené knihy stále so sebou. Vhodným doplnkom je aj slovník pri cudzojazyčních textoch.

Batéria a pamäť:
Pri plnom nabití batéria vydrží až jeden mesiac používania. Interná pamäť je 8192 MB, kapacitu môžete rozšíriť pamäťovou kartou.

Podporované formáty:
Čítačka kníh PocketBook 616 Basic Lux 2 podporuje väčšinu dostupných formátov vrátane PDF. Podporuje aj 4 grafické formáty a to JPEG, BMP, PNG a TIFF.

Nedostatky:
Nepodporuje 3G sieť.
Nie je možné prehrávanie mp3 a videa.

Chcem vedieť viac o čítačkách kníh.

4 Comments

Leave Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.